ТЕРМІЧНА ОБРОБКА – СКЛО І МІНЕРАЛИ


Визначення термічної обробки описує процес, в якому заготовка або частина заготовки навмисно піддається певній послідовності впливу тепла в часі. У деяких випадках заготовка може додатково піддаватися іншим фізичним і / або хімічним впливам. Метою термічної обробки є додати властивості робочій частині, які необхідні для подальших кроків обробки або для передбачуваного застосування.

Це визначення охоплює всі термічні, термохімічні і термомеханічні процеси для обробки заготовок, за допомогою яких повинні бути вибірково змінені механічні властивості матеріалу. Крім того, це може вплинути на на зовнішній вигляд поверхні заготовки. Ці властивості оптимізуються структурними перетвореннями на поверхні або всієї заготівлі та хімічними змінами на поверхні.

Термічна обробка відбувається в печах з регульованою температурою (етапи нагріву, витримки і охолодження), зазвичай для процесу використовується технічний газ для запобігання, наприклад, небажаної зміни кольору, хімічної зміни стану поверхні, деформування, залишкових напружень, твердості, ударної в’язкість і так далі.

Галузі