ТЕРМООБРОБКА – ЗАЛІЗО І СТАЛЬ


Термін теплової обробки описує процес, в якому заготовка або частина заготовки навмисно піддається певній послідовності впливу тепла в часі. У деяких випадках заготовка може додатково піддаватися іншим фізичним і / або хімічним впливам. Метою теплової обробки є надати певні властивості робочій частині, які необхідні для подальших процесів обробки або для передбачуваного застосування.

Це визначення охоплює всі термічні, термохімічні і термомеханічні процеси для обробки робочих частин, за допомогою яких повинні бути вибірково змінені механічні властивості матеріалу. Крім того, вона може вплинути на зовнішній вигляд поверхні робочих частин. Ці властивості виходять в результаті структурних перетворень на поверхні або у всій заготівлі і хімічних змін на поверхні.

Теплова обробка здійснюється в печах, які контролюються температурою (нагрів, занурення і охолодження), як правило, з використанням атмосфери процесного газу для запобігання, наприклад, небажаної зміни кольору або зміни хімічного складу поверхні. В результаті можна отримати, наприклад, пружність, залишкову напругу, підвищену твердість, міцність і стан поверхні.

Галузі