ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ВИКОРИСТАННЯ ГАЗІВ

В інтегрованих промислових комплексах з великим числом великих споживачів, наприклад в сталеливарному виробництві або хімічній і фармацевтичній промисловості, гази, такі як кисень або азот, можуть поставлятися централізовано через систему трубопроводів, побудованих і керованих ELME MESSER GAAS.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ КОНЦЕПЦІЇ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ГАЗУ НА МІСЦІ

Промислові гази: так само важливі, як вода і електрика

Існує практично необмежений запас азоту, кисню і аргону через їх природну присутність в атмосфері. Ці гази, поряд з рідкісними благородними газами, присутніми в повітрі, можуть бути отримані за допомогою спеціальних процесів поділу.

КОЖЕН ГАЗ МАЄ СВОЇ ОСОБЛИВІ «ЯКОСТІ»:

Сьогодні повітряні гази і водень є природною вимогою для промислових процесів, як вода і електрика. Кисень, наприклад, використовується в рафінуванні сталі, а також має важливе значення в скляній промисловості, в технологіях, пов’язаних з екологією. Властивості азоту використовуються, зокрема, для інертизації в хімічних, нафтохімічних і фармацевтичних процесах. Аргон – інертний газ, одержуваний з повітря, грає головну роль у виробництві нержавіючої сталі, а також використовується в якості газу для продувки в напівпровідниковому виробництві.

Водень використовується для відпалу високолегованих сталей і спечених деталей, а також для відновлення оксидів розплавленого металу. Він також використовується в якості ефективного джерела тепла для полірування скла.

ЧИСТОТА І КІЛЬКІСТЬ – ПО МІРІ НЕОБХІДНОСТІ

Виробництво газу на місці має сенс там, де постійно існує високий попит на промислові гази. Виробництво на місці зменшує витрати і збільшує надійність поставок.

Необхідний обсяг і чистота варіюються від застосування, а також залежить від використовуваних технологій. Тому Messer пропонує своїм клієнтам концепцію поставок, яка точно підігнана до індивідуальних вимог.

Є в основному два методи поділу повітря:

  • криогенний
  • Некріогенний

КРІОГЕННИЙ ПОДІЛ ПОВІТРЯ


В кріогенних блоках поділу повітря гази, присутні в повітрі, відокремлюються за принципом низькотемпературної ректифікації, використовуючи різні температури кипіння газів.

РОЗДІЛЬНИКИ ПОВІТРЯ

Для галузей промисловості, які споживають велику кількість кисню, азоту та аргону (сталь, нафтохімія), гази зазвичай виготовляються на місці за допомогою установки по розділенню повітря.

З цим типом пристрою повітря спочатку стискається до приблизно 6 бар. Після видалення небажаних компонентів – в основному двоокису вуглецю і вологості – в молекулярному сито, повітря передається в теплообмінники, де він охолоджується, поки не стає рідким. Потім слідує поділ методом ректифікації на окремі компоненти. Ще одним варіантом є виробництво рідких продуктів шляхом додаткового охолодження з використанням турбодетандера.

RYOGAN ГЕНЕРАТОРИ АЗОТУ – ЕФЕКТИВНЕ РІШЕННЯ

Азот (N2) відомий своїми захисними властивостями, тому він часто використовується в інертизації.

Для задоволення попиту на великі обсяги азоту при низьких витратах, Messer розробила генератор CryoGAN, який працює за принципом вакуумного поділу повітря.

Агрегати модульні в дизайні і пропонують градуйований діапазон потужності від 200 Нм3/h до 5 000 нм3/h.

CRYOGOX КИСНЕВІ ГЕНЕРАТОРИ – СТИСНЕНИЙ ПОВІТРЯ І СТИСЛІ ВИТРАТИ

За допомогою кисневих генераторів CryoGOX компанія Messer розробила економічне, надійне, гнучке і нескладне рішення з постачання кисню. Воно затребуване в різних галузях промисловості (целюлозно-паперова, скляна, керамічна, хімічна і металургія).

Ці генератори також працюють на принципі кріогенного поділу повітря. Потік газоподібного кисню доступний для клієнтів при тиску до 20 бар. Основними перевагами цієї концепції є висока чистота кисню (99,6) і здатність до економічного виробництва рідкого азоту для накопичення запасів.

Кисневі генератори CryoGOX виробляються Messer відповідно до вимог замовника. Потужності від 85 до 400 метричних тонн в день охоплюють більшість промислових виробництв

ЯКІ КЛІЄНТ МАЄ ВИГОДИ ВІД КРІОГЕННОГО ПОДІЛУ ПОВІТРЯ

  • Висока чистота кисню
  • Дуже надійна експлуатація
  • Низьке споживання енергії
  • Паралельне виробництво рідкого кисню і рідкого азоту

НЕКРІОГЕННІ УСТАНОВКИ ДЛЯ РОЗПОДІЛУ ПОВІТРЯ ДЛЯ ПРАКТИЧНО КОЖНОї ВИМОГИ


Устоновка PSA – повітря все, що вам потрібно

Процес PSA (Pressure Swing Adsorption – Адсорбція перепадом тиску) заснований на фізичних властивостях адсорбції в спеціально виготовлених молекулярних ситах. Для PSA потрібне тільки чисте, сухе повітря для того, щоб генерувати N2 або O2 економічно ефективно і з чистотою до 99,9% (азот) і 93% (кисень). Це повітря стискається до 10 бар, очищується, а потім проходить через судини, заповнені молекулярним сито, вуглецевим молекулярним сито (CMS) або цеолітом, в залежності від типу газу, який потрібний (O2 або N2). У той час як одна ємність знаходиться в експлуатації, інша регенерується за рахунок зниження тиску. Небажані компоненти газу викидаються в атмосферу.

VPSA – виробництво кисню може бути економічно ефективним

Процес VPSA (Vacuum Pressure Swing Adsorption) є модифікацією процесу PSA. Блоки VPSA мають вентилятор, який створює надлишковий тиск близько 1,5 бар, і вакуумний насос, який використовується під час циклу регенерації.

Мембранні установки – азот одним натисканням кнопки

Мембранний процес використовує різні швидкості, з якими повітряні гази дифундують через полімерну мембрану. Атмосферне повітря фільтрується, стискається під необхідний тиск, сушиться, а потім проходить через мембранний модуль. Повітряні компоненти з більш високою швидкістю дифузії (O2 і Co2) проникають в полімерні мембранні волокна швидше, що призводить до інтенсивного азотом потоку в якості основного продукту. Чистота потоку газу N2 досягається 93.0 – 99.5% і більше, якщо ефективно експлуатувати.

Надійне резервне постачання

Безпечна поставка з резервного джерела – коли це дійсно необхідно – це вишенька на торті будь-якого завдання виробництва газу на місці, так як вона дозволяє споживачеві спати спокійно щодо газопостачання, навіть якщо є простої в технічному обслуговуванні, відключення електроенергії або інші непередбачені події. Кожен клієнт отримує надійні поставки технічних газів від ELME MESSER GAAS, навіть під час запланованих і незапланованих простоїв.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ МАЄ КЛІЄНТ ВІД НЕКРІОГЕННОГО РОЗПОДІЛУ ПОВІТРЯ

  • Низькі витрати – завдяки низькому енергоспоживанню
  • Надійність – якісно підібрані компоненти і регулярне технічне обслуговування необхідні для надійної роботи установки
  • Азот / кисень у міру необхідності – швидкий запуск і нескладне використання
  • Модульні агрегати – переносні і компактні (низькі вимоги до простору)

ВИРОБНИЦТВО ВОДНЮ – ІНДИВІДУАЛЬНЕ, ЯК І ЙОГО КОРИСТУВАЧ


Messer пропонує цілий ряд технологій для виробництва водню і Синтез-газу, з вибором оптимального процесу в залежності від декількох факторів. До них відносяться застосування, вимоги до обсягу і чистота. Експерти з Мессер будуть раді допомогти в цьому питанні.

Парові реформери використовують природний газ як сировину і можуть бути використані як для малих, так і для великих водневих установок. З так званим процесом реформування пару, сировина змішується з процесним паром, нагрівається приблизно до 480 градусів за Цельсієм, а потім розділяється в реформерах за допомогою каталізатора на базі нікелю. У реакторі СО, в якому монооксид вуглецю (СО) реагує з Н2О з утворенням Н2 і CО2 (каталітична конверсія), вміст водню в реформованому газі додатково збільшується.

Нарешті, водень очищується в блоці PSA. Він залишає блок PSA під тиском від 15 до 30 бар і з чистотою до 99,9995%.

Для компаній, які вже мають поставки водню, але вимагають більш високої чистоти для певного використання, Messer може постачати водневі PSA генератори в якості окремих модулів. Установка отримує багатий воднем потік газу і перетворять його в водень високої чистоти (>99.999%).